Kate Winslet'in güzellik sırları

/
0 Comments

Geçtiğimiz günlerde başarısını bir de Oscar’la pekiştiren Kate Winslet, güzelliğinin sırlarını hayranlarıyla paylaşıyor…

İki çocuk annesi, taze Oscar'lı aktris için doğallık ön planda. Tüm dünyayı kendine hayran bırakan güzelliğinin en büyük sırlarından biri hayatı dolu dolu yaşamak (buna sınırsız çikolata yiyebilme özgürlüğü de dahil). Ama her kadın gibi ünlü Hollywood yıldızının da kendini güzel hissetmediği günler yok değil: " İşte, bu günlerde kendimi büyük çerçeveli gözlüklerimin arkasına gizlemeyi seviyorum" diyor.Çocukları okula bırakırken sınırlı zaman aralığında bile maskarasını ve dudak parlatıcısını sürmeyi ihmal etmiyor: "Sahip olduğum o beş dakika bile güzelliğim için çok önemli. Lancome'un Definicils High Definition Mascara'sıyla gerçekten de kusursuz bakışlara sahip olmak hiç zor değil."

İlk filmini henüz 17 yaşında çeviren Winslet için güzelliğin tanımı ise şöyle; "Bana göre güzellik içten gelir. Kusursuz güzellik diye bir şey yoktur. Güzellik kendinden memnun olmak ve kim olduğuna ulanmakla ilgilidir.

Kate Winslet'ın güzellik sırları

• Gençken yanlış ürünler kullandığım çok olmuştu; altın rengi parlak farlar, çok koyu dudak kalemleri ya da siyah eye-liner gibi...

• Makyaj konusunda deneyim kazanma sürecime baktığımda görüyorum ki yüzüme ne kadar şey varsa hepsini sürmeye çalışıyordum.

• Şimdi ise özel bir durum olmadıkça çok makyaj yapmıyorum. Yaptığımda ise doğal sonuç veren fondöten, maskara ve allık kullanıyorum.

• Sadece çok özel günlerde koku sürerim; örneğin eşimle dışarı çıktığım günlerde ya da büyük bir etkinlik olduğunda... Koku kullanımının abartılmasına karşıyım. Birinin kokusunu ona ancak merhaba ve hoşçakal derken fark edilmelidir

• İyi bir makyajın anahtarı mükemmel makyaj fırçalarına sahip olmaktan geçiyor. Böylelikle yüzünüze ne kadar çok veya ne kadar az makyaj uygulayacağınızı belirleyebilirsiniz. Doğru fırçayla detaylı bir şekilde makyajınızı tamamlamanız mümkün.

• Ne kadar yorgun olursanız olun her gece makyajınızı çıkarmanız gerekir.

• Çoğu güzellik sırlarını yıllarca birlikte çalıştığım Gucci Westman gibi makyaj artistlerinden öğrendim.


You may also like

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Popular Posts