Hanımlar,benden söylemesi,sonra yok ben duymadım,yok ben görmedim demeyin! 
Tek renk ojeli tırnaklar tarih oldu.Nail art vazgeçilmez oldu.Yaratıcılığını biraz da tırnaklarınız da konuşturun,ya da kendisi profesyonel ellere bırakın.
Ama ne yaparsanız yapın bu trendden uzak kalmayın.
İşte internette görüp beğendiğim ve yapmayı düşündüm nail art örnekleri.

PS: buseterim.blogspot.com'da nail artla ilgili daha fazla yazı ve örnek bulabilirsiniz.


Boncuklular :


French'de yeni bir dönem :
Çizgi film kuşağı :


Efsaneler :Pırıltılılar :
Dantel :Görsel Kaynak : weheartit.com

Keriman Halis Ece,kainat ve zarafet güzelimizdi.Keriman Halis Ece 1932 yılının Miss Turkey ve Dünya güzeliydi.Bu sebeptendir ki kendisine Atatürk tarafından kraliçe anlamına gelen ECE soyadı verildi.Keriman Halis Ece tüm dünyaya modern Türk kadının güzelliğini,zarifliğini ve hanımefendiliğini gösteren ilk Türk'tü.
Dün,99 yaşında hayatını kaybeden Cumhuriyetin İlk Güzeli'ni saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ne Davos Zirvesi,ne ekonomik krizler,ne de politika..Hiç biri modayı durdurmak için yeterli değil.Çünkü moda zamansızdır ve ölümsüzdür.Tıpkı Amy Winehouse'un Paris Moda Haftası'nda ölümsüzleşmesi gibi.

Ünlü modacı Jean Paul Gaultier,Amy Winehouse'la bütünleşmiş stili yansıtan bir defile sundu.Mankenler kabarık saçlı ve eyelinelıydı.Hepsi dudaklarının üstündeki benlerle Amy'nin asi ve soğuk duruşunu yansıttılar.

Bence Paris Moda Haftası'nın bu yılki olayı buydu.Bu yıl konuşulan harikulade tasarımlar,yetenekli tasarımcılar,ilginç elbiseler,modern saçlar değildi.Jean Paul Gaultier sayesinde akıllara tekrar Amy Winehouse düştü.


Gossip Girl'de kendime en yakın bulduğum insan olarak Blair'in tarzını mercek altına aldım.Benimle ortak noktalarından birisi de saç bandı ve taçları manyaklık derecesinde sevmesi.
2012 yılında yükselişe geçen saç aksesuarları arasında en trendi ise Blair ve benim seçimim olan taçlar.
Taçınız kafanızda,gözünüz Gossip Girl'ün yeni bölümlerinde olsun :)
Her kıyafetini bir taçla ya da saç bandıyla zenginleştiren Blair ve kaprisleri bakalım gelecek bölümlerde kendini nasıl gösterecek?

(Hermes)

New York 'da çalışan ve yaşayan Kore asıllı illustrator , çizgilerle harikalar yaratıyor.Modanın tüm detaylarını sulu boya ile sketchbook'unu yansıtan Teri Chung gelecek vaadediyor.


Dries Van Noten 


Marni FW '12

Lanvin FW'11

Stella McCartney


Celine


YSL


Daphne


Jil Sander


Dior


Balenciaga SS'12Fresh Meat dizisindeki Vod en sevdiğim karakterlerden birisi.Asi,deli dolu ve farklı.Ve bu farklı tarzında da kendini gösteriyor.Maskülen stili ve çılgın saçlarıyla bence çok dinamik ve modern.Onun Elvis'i andıran saçları özellikle ilgimi çekti.Saçımı kısa kestirme isteğime karşı koyamadığım bu günlerde bu saç modeli beni çok cezbediyor.Ama tabi bu kadar kısa kestirecek cesaretim yok.

Saç modelini beğendiğim bir diğer kişi ise tabiki Alexa Chung.Her giydiğiyle trend yaratan Alexa Chung'ın kısa saçları artık uzamış olsa da,ben saç boyu olarak bunu düşünüyorum.Kahküllerim ise Vod gibi rock'n roll havası estirsin istiyorum.Ama dediğim gibi çook kararsızım.Belime kadar uzun saçlarıma kıyamıyorum :( 


Defilelerde görüp dudak ısırdığımız,vitrinlerde görüp bayıldığımız o tasarımlara sahip olmak için illa yüksek limitli bi kredi kartımızın olmasına gerek yok.Bazen yeteneklerimizi,becerilerimizi kullanmamız yeterli olabiliyor.Mesela Charles Anastase 2011 sonbahar-kış koleksiyonundan bir etek için ihtiyacımız olanlar farklı renklerde keçe,düz bir mini etek,makas ve silikon yapıştırıcı ( keçe parçaları dikişle de tutturulabilir.)
Kolay gelsin bayanlar!
xoxo,lp

Yıllardır okullarda disiplin göstergesi olarak kullanıldı saç örgüsü.Uzun saçlı kızlardan saçlarını örmeleri istendi.Ama moda kural tanımıyor tabiki.Yasaktan moda doğdu ve trend oldu.Vogue Paris'e de konu oldu.Artık uzun ve salık saçlarla dolaşmak out, örülmüş ve derli toplu saçlar in!


Görsel Kaynak : http://www.whowhatwear.com/blog
Blogger tarafından desteklenmektedir.

Popular Posts