28 Ağustos gecesi gerçekleşen MTV video müzik ödülleri bu yıl ilginç görüntülere sahne oldu.Yılların eskimeyen ünlüleri,yeni çıkış yapanlar tüm ünlüler alemi oradaydı.En iyi video'lar,en iyi şarkıcılar ödüllendirildi.Bazıları sadece aldığı ödüllerle konuşurken bazıları vardı ki geceye damgasını vurdu.Efendim hangi birinden başlayalım ?
Öncelikle Katy Perry aldığı ödüllerden çok kıyafetleriyle göze çarptı.

Katy Perry'den çok dikkat çeken diğer isimse hamile olduğunu açıklayan Beyonce oldu.Son zamanlarda erkek kıyafetleri içinde gördüğümüz Lady Gaga,gene bizi şaşırtmadı.Kulağının arkasına taktığı sigarası,kumaş pantolonu,kunduraları ve maço tavırlarıyla erkekliğin kitabını yazdı.Tabi Lady Gaga'dan bahsediyorsak,gecenin bu kadar az olaylı geçmesi imkansız olurdu.Zaten öyle de oldu.Britney Spears'la kurlaşmaya başlayan Gaga ödülünü verirken Britney'i taciz etmeyi de ihmal etmedi.GECEDE ÖDÜL ALAN İSİMLERSE ŞÖYLE :

 Yılın videosu: Katty Perry, Firework
 En iyi çıkış yapan sanatçı: Tyler
 En iyi pop müzik videosu: Britney Spears- Till the World Ends
 En iyi rock müzik videosu: Foo Fighters- Walk
 En iyi hip hop videosu: Nicki Minaj; Super Bass
 En iyi kadın sanatçı videosu: Lady Gaga; Born this way
 En iyi erkek sanatçı videosu: Justin Bieber - U Smile
 En iyi düet: Katty Perry & Kanye West; E.T
 En iyi mesaj veren video: Lady Gaga- Born this way
 En iyi keorografi: Beyonce; Run the World (Girls) 

Gece ile ilgili daha fazla bilgi için : www.mtv.com

Hani bazen aşklarımızı noktalamak isteriz,kötü geçen günlerimize nokta koymak arkamıza bakmamak isteriz.Ya da canımızın istediği sadece biraz eski günlere dönmektir.Biraz retro giyinip geçmişi yad etmektir.
Modacılar isteklerimizi duymuş olmalı,stil ikonları bizle telepati yoluyla haberleşmiş olsa gerek..Zira sonbahar sezonu için sandıklardan puantiyeyi çıkarıp tasarımlarına eklemişler.

Favorilerim : Topshop stili puantiyeli gömlekleri ve Marc Jacobs'un puantiyeli elbiseleri 

Görsel kaynak : whowhatwear.com


2012 İlkbahar/Yaz defilelerinin sunulucağı İstanbul Moda Haftası 7 Eylül'de başlıyor! İşte defile takvimi :7 Eylül

16.00 Karma1: İpek Arnas/ Aslı Güler/ Jale Hürdoğan
17.30 Argande
19.00 Atıl Kutoğlu
20.30 TWEEN

8 Eylül

13.00 Niyazi Erdoğan
14.30 Simay Bülbül (Simay Bülbül Galata Showroom, Galata)
16.00 Özlem Kaya
17.30 Nejla Güvenç
19.00 Studio Kaprol
21.00 KOTON

9 Eylül

13.00 Karma2: Şafak Tokur/ Seda Zoroğlu/ Çiğdem Akın
14.30 Özgür Masur
16.00 Hatice Gökçe
17.30 Gül Ağış (LUG VON SIGA) (Tarihi Galatasaray Hamamı, Beyoğlu)
19.00 JEAN D’ART by Özlem Süer (Hollanda Başkonsolosluğu, Beyoğlu)
20.30 adL&Cengiz Abazoğlu
21.30 Mehtap Elaidi (Spoil, Tünel)

10 Eylül 

11.00 Bahar Korçan ile IFW Perde Arkası
13.00 Deniz Kaprol
14.30 Rana-Berna Canok
16.00 Tuvana Büyükçınar
17.30 Gamze Saraçoğlu
19.00 Giovane Gentile

Mekan : İlham verici İstanbul’un zengin tarihi mirasını yansıtan Beyoğlu’nda yer alacak IFW defileleri, Odakule’de kurulacak çadırda gerçekleşecek.
Daha Fazlası için : Facebook Sayfası

Dolce & Gabbana'nın sonbahar tasarımları aslında iki concepte yer veriyor.Birisi maskülen bir tarzı vurgularken diğeri ise daha feminen.Maskülen tarzda kadife takımlar ve mokasenler göz doldururken,feminen tasarımlar adeta yıldızları gökten indiriyor.Yıldız desenleri bazen küçükken,bazen devasa olabiliyor.Bazen de yıldızları danteller ya da payetler tamamlıyor.Ama genel olarak 90'lar esintisi var diyebiliriz.Ben maskülen tasarımları çok beğenmekle birlikte yıldız olayını biraz abartı buldum.Buyrun bi de siz bakın..

Görsel kaynak : fashionista.com


Bu gördükleriniz Rönesans döneminde ünlü bir ressam tarafından yapılmadı.Bu fotoğraflar ünlü Fransız ayakkabı markası Christian Louboutin 'ın sonbahar lookbook'u için çekildi.Fotoğraflar ve ayakkabılar,her biri birer sanat eseri gibi.

Hani yasaktan moda doğar derler ya,çok doğru derler bence.Mini eteğin yasak olduğu okullar yüzünden diz altı eteklerden bahsediyorum.Hala duymadıysanız söyleyeyim,mini etekler out,midi etekler in!Yalnız boyuna dikkat,ayak bileğe kadar değil!
2011 yılında yıldızı iyice parlayan uzun etekler yaz sezonundan sonra kış sezonunda da tahtını koruyor.Sonbahar ve kış kombinlerinizde midi eteklerin varlığını göz önünde bulundurmanız ısrarla tavsiye edilir.

Gördüğünüz gibi bu trendi modacılar yarattı,midi boy etekler tasarladı.

Modacıların tasarladığı etekleri ve elbiseleri ünlüler giydi ve "midi" akımı yarattılar.Midi etek ve elbiseler,Keira Knightley,Katie Holmes gibi ünlüler,Alexa Chung gibi trendsetter'ların tercihi oldu.

Moda dünyası ve modanın İncil'i dergiler,bu trendin bu sezon da devam edeceğinin sinyallerini verdi.Ve blogger olarak bana da bu trendi yazmak düştü.


Ağustos ayı bitmeden,bu ay moda dergilerinin conceptleri neymiş bilmek ister misiniz?

Kalbim Ege'de : Vogue Turkey'le başlayalım."Kalbim Ege'de" konulu fotoğrafları gördükçe hislerime tercüman olmuşlar demekten kendimi alamıyorum..........................
Boy Meets Girl : Vogue China'da erkek kıyafetleri içinde kadını görüyoruz.Maskülen bir tarz keskin yüz hatları ve saç kesimiyle tamamlanmış.


.........
Light Work : Vogue UK ise ışık oyunlarını konu almış.Çok sevdiğim bir sözü çağrıştırdı bana "herkes biraz ışıltıyı hak eder."


...................
In Love With The City : Vogue Nippon'da  şehire aşık modern bir kadın var konu olarak.


..................

Tempete Du Desir : Vogue'u bir yana bırakıp Elle dergisine geçersek şehirli kadından çok romantik ve geçmişe dönük conceptler görüyoruz.Elle France'da Fransız kültürünün etkisini görmemek mümkün değil.


...........

Mr.Seventies : İspanyol Elle'inde 70'lere dönüş var.


........

California Dreamin': Harper's Bazaar'ın İspanya'sında California Rüyası vardı.


....................
Long Weekend : Marie Claire Australia aynı benim gibi uzun bir tatil düşleyenlere hitap ediyor.Upuzun ve rahat bir hafta sonu tatili tüm yorgunluğunuzu alabilir.Blogger tarafından desteklenmektedir.

Popular Posts